Au Pair munka Svájcban-kiváló lehetőség fiataloknak, akik nyelvet szeretnének tanulni egy másik kultúra megismerése közben

A potenciális au pair jelölteknek a következő képességekkel kell rendelkezniük:

  • 18 és 30 év között (jelöltek EU-útlevél), 18-25 év között (jelöltek EU-útlevél nélkül)
  • Jó német vagy angol nyelvtudás a fogadó családdal való kommunikáció biztosítása érdekében
  • Szeresse a gyerekeket, szeressen velük foglalkozni
  • Ne okozzon gondot a könnyű házimunka elvégzése
  • A jelöltnek érdeklődnie kell a német vagy a francia nyelv iránt, érdeklődés a svájci kultúra iránt
  • A családba való beilleszkedés és támogatás hajlandósága
  • Előny: nyitottság, barátságosság, megbízhatóság, felelősségérzet, tanulási hajlandóság és kíváncsiság az új dolgok megismerésére
  • Képes legyen egyszerű és egészséges ételek elkészítésére
  • Tudjon úszni
  • Ápolt megjelenés
  • Előny: korábbi releváns tréning vagy képzés, illetve a B kategóriás jogosítvány
  1. Au Pair munkaköre és felelősségei

Az Au Pair-ek olyan fiatalok, akik Svájcba érkeznek, hogy tapasztalatokat szerezzenek, és megismerjék a kultúrát és a nyelvet. Az Au Pair egy család része, akikkel egy családközösségben él. Az Au Pair-ek segítenek a gyermekek gondozásában és a háztartásban. Ez nem csak munka, hanem egy családba való beilleszkedés is. Néha a szabadejük egy részét is a családdal töltik egy-egy kirándulás esetén például.

Családok vannak Svájc német és francia részén is. Minden család jól beszél angolul. Az elérhető nyelvtanfolyamok attól is függnek, hogy hol él a család.

  1. A tartózkodás időtartama

A legtöbb család minimum 12 hónapos tartózkodást igényel. Az Au Pair-ek legális maximális tartózkodása EU állampolgárok esetén 2 év.

  1. Kondíciók

Minden Au Pair saját szobát és teljes ellátást kap a családtól. Gondoskodnak arról, hogy az Au Pair Svájcban biztosított legyen balesetek és betegségek esetére. Fizetett 120 órás nyelvtanulási lehetőség 12 hónapos tartózkodás esetén. A munka megkezdésekor felmerülő utazási költségeket Svájcba szintén a fogadó családok fizetik. A fogadó családok gondoskodnak arról, hogy minden adót, társadalmi hozzájárulást, levonást stb. megfizessenek.

Az Au Pair havonta 700 CHF nettó fizetést kap minden levonás után, munkaideje heti 30 óra.

  1. Partner ügynökség felelőssége és kapcsolattartás

Svájci partnerünk a kapcsolattartó a családok és az Au Pair-ek számára, akikkel mindig kapcsolatba lehet lépni a svájci kinttartózkodás ideje alatt. Sürgősségi esetekben 24 órás segélyvonalat is kínálnak. Mindig rendelkezésre állnak, hogy támogassák mindkét felet, és segítsenek ha problémák merülnek fel. Családváltás történhet, mint ahogy ez többször előfordult korábban is.